Amortyzacja mieszkania – tarcza podatkowa

tarcza podatkowa - nieruchomości

Amortyzacja nieruchomości

Amortyzacja jest kosztem pozornym, ponieważ fikcyjnie obniża wartość nieruchomości, ale realnie podstawę opodatkowania. Nieruchomości są specyficzną formą środka trwałego, który zazwyczaj zwiększa swoją wartość w czasie. Jednak dzięki zapisom ustawowym przyjmuje się, że wartość nieruchomości obniża się wraz z upływem lat. Koszt w postaci amortyzacji jest jedynym kosztem, który nie wyjmuje Tobie pieniędzy z kieszeni.

Odpisy amortyzacyjne

W koszty amortyzację mogą wrzucać tylko osoby, które zdecydowały się na rozliczanie wynajmu z US na zasadach ogólnych. Są dwie możliwości amortyzowania: zwykła i poprzez zastosowanie indywidualnych stawek. Ta druga metoda wiąże się z osiąganiem pozornych kosztów rzędu aż 10% wartości.

Legalne niepłacenie podatku od wynajmu

Jak to możliwe? Dzięki Systemowi Rozliczania Wynajmu jesteś w stanie wyliczyć normalną stawkę amortyzacji, jak również i indywidualną, dzięki której obniżysz znacząco podatek. Być może Twoje koszty przewyższą przychody i nic nie będziesz musiał zapłacić? Warto to przeliczyć! Skorzystaj z programu: System Rozliczania Wynajmu

Social tagging: > > > > > > >

Comments are closed.