Jak korzystać z programu do rozliczania wynajmu v2

Nawigacja po programie

 

Ustawienie programu do pracy

 Ustawienie opłaty stałej za wodę

woda zimna – kliknij link
woda ciepła – kliknij link

Najemca – zarządzanie, czynsz, rozliczanie gotówkowe

 

Rozliczanie „z góry” vs „z dołu”

 

 

Drukowanie i tworzenie PDF – dokument dla najemcy

 

Dodatkowe przychody i koszty

 

Odpisy amortyzacyjne

Zobacz praktyczny poradnik: amortyzacja nieruchomości

Analiza danych – raporty i statystyka

 

Wystawianie faktur

 

Rozliczanie podatkowe: os.fiz. vs firma

 

Rozliczanie kaucji

 

Finansowanie inwestycji w nieruchomości

 

Program został rozbudowywany o kolejne funkcje. Nie zdążyliśmy zrobić filmów do kolejnych modyfikacji, ale podaję zmiany:

1. Nowy rok – należy zrobić kopię pliku przed wciśnięciem guzika; dane z grudnia są kopiowane do stycznia
http://screencast.com/t/rEju6xlWNhJ
Czyli albo najpierw robimy kopię pliku i odpalamy na tej kopii w ustawieniach „Rozpocznij nowy rok” i po kilku chwilach zapisujemy plik już z nowym rokiem
albo
na starym pliku wciskamy w ustawieniach „Rozpocznij nowy rok”, po czym przechodzimy do funkcji „Zapisz jako” – plik -> zapisz jako patrz tu i zapisujemy plik z nową nazwą np. „Rozliczenia 2017”.
Faktury:
Jeżeli rozliczasz najemcę „z góry” to w programie (grudzień) wpisujesz końcowe stany liczników i tworzysz fakturę dla najemcy za wykorzystane media. Dopiero później wciskasz „Rozpocznij nowy rok” i zapisujesz program jako nowy plik. W tym nowym pliku program automatycznie skopiuje zaległość za media z grudnia. Teraz zrób fakturę za styczeń za „czynsz najmu” i „koszty stałe nieruchomości”.
2. Podatek – możliwość wprowadzenia kwoty zapłaconej do US
http://screencast.com/t/tQCsWneRV
3. Wybór pierwszeństwa płatności
http://screencast.com/t/FvV0P8f2BcbR
Opracowaliśmy, od wersji 2.76.3, funkcjonalność pozwalającą właścicielowi nieruchomości na ustawienie stopniowania przydziału wpłaty najemcy do poszczególnych kosztów – potrzebne jest to w chwili, gdy najemca nie zapłaci 100% wymaganej należności. Funkcjonalność działa, gdy jest włączona metoda kasowa.
.
UWAGA: wystawianie rachunków za wykorzystane media (woda, prąd, gaz), gdy rozlicza się je „z dołu”, w programie do wersji v2.61, jest niepoprawne przed upłynięciem danego miesiąca. W późniejszych wersjach ta niedogodność została zniwelowana.

Błąd przy otwieraniu pliku

Od jakiegoś czasu pojawia się na niektórych komputerach błąd podczas próby otwarcia pliku. Powyższy filmik pokazuje jak sobie poradzić. Niestety do tej pory nie wiadomo czym jest to spowodowane.

Comments are closed.